facebook-toto se mi líbí
logo ubytování Liberec nadpis
česká verze anglická verze polská verze ruská verze německá verze
doleva
doprava
pravá šipka

Ubytování Liberec v Jizerských horách


Hledáte moderní ubytování Liberec? Naše ubytovna je tím správným místem. Nachází se v klidné části Liberce. V jeho okolí je možnost vyrazit do malebné přírody na cykloturistiku nebo pěší turistiku. Ubytování Liberec mohou využít jednotlivci, rodiny s dětmi nebo početnější skupiny. Každý pokoj je originální díky správnému barevnému sladění interiéru, povlečení a doplňků. V každém patře je standartně vybavena kuchyň, kde nechybí rychlovarná konvice, pračka, lednice, vařič a mikrovlná trouba.

Historie Liberce

Období rozkvětu nastalo pro toto město v 18. století. V této době došlo k rozvoji textilního průmyslu. Liberec se stal největším manufakturním městem své doby v českých zemích. V roce 1850 získal povýšení na statutární město a svým postavením se zařadilo hned za Prahu. Když v Liberci došlo k přeměně manufaktur na textilní továrny, město povýšilo ještě více. Na počátku 19. století ve městě vznikla řada honostných budov, které reprezentovaly město. Toto století bylo zlatým věkem města, protože se vybudovalo velké množství luxusních vil, zmodernizovaly se školy a v roce 1859 byla zavedena do Liberce železnice. Nová radnice a divadlo byly otevřeny na konci 19. století. Období prosperujícího města skončilo za I. světové války.

Ubytování Liberec a služby

Ubytování Liberec se nachází na kraji města. V těsné blízkosti se naleznete obchod s potravinami, několik pěkných restaurací a příjemných kaváren. Nabízíme ubytování Liberec ve dvou až pětilůžkových pokojích hotelového typu s krásným výhledem na město. Ubytování Liberec je výhradně nekuřácké. Na každém patře je společné sociální zařízení.

Valdštejnské domky

Jako Valdštejnské domky se nazývají tři domy z let 1678, 1680 a 1681 stojící ve Větrné uličce sousedící s libereckým Sokolovským náměstím. Větrná ulička je se svou délkou 53,30 m a šířkou 3,25 m patří mezi nejkratší a nejužší ve městě. Původně byla delší, na její jižní stráně stálo takových domků pět a na severní šest.

Nejvýhodnější ceny Ubytování Liberec

V našem městě najdete kvalitní a cenově přijatelné ubytování Liberec. Hostům je k dispozici volně přístupná plně vybavená kuchyně s automatickou pračkou a žehličkou v každém patře. Po dohodě lze ubytovat také domácí mazlíčky. Hygienické potřeby jsou součástí standardu každého pokoje. K dispozici je internetové připojení LAN nebo WIFI. Společné prostory ubytování Liberec jsou střeženy kamerovým systémem.

Botanická zahrada v Liberci

Botanická zahrada Liberec je nejstarší botanická zahrada v České republice. Její předností jsou sbírky tropických rostlin. Skleníkový areál je ve tvaru srostlých krystalů. V pavilonech je prezentováno 13 rozličných botanických témat. Zahrada má také venkovní expozice a dalších devět skleníků jako nezbytné zázemí. Liberecká botanická zahrada byla založena z popudu místního Spolku přátel přírody. Na pozemku, který koupili, byl roku 1884 postaven také skleník. V roce 1893 však bylo nutné tento pozemek vyklidit kvůli stavbě nového muzea a zahrada se přesunula k tehdejší vojenské nemocnici. Na tomto pozemku zůstala dodnes. Přesun zahrady probíhal v letech 1883–1885, bylo třeba přesázet na 15 000 rostlin. Nová zahrada byla otevřena 5. září 1895.Za první světové války měla zahrada dokonce převážně zelinářský charakter. První velký skleník byl zakoupen až v roce 1925 a sloužil pro vystavování tropických rostlin. V roce 1938 byl zakládající spolek rozpuštěn a ze zahrady se stala městská instituce. V průběhu druhé světové války sloužila obyvatelstvu jako trochu lepší zahradnictví. Po osvobození se zde nacházely pouze dva záhony léčivých rostlin, několik stromů, starý palmový skleník, několik nevytápěných pěstitelských skleníčků a bazének pro vodní rostliny.

Příjemné Ubytování Liberec

Moderní a pohodlné ubytování Liberec nabízí zařízení pro chvíle odpočinku a relaxace. Je postaven na krásném slunném místě na okraji Liberce, odkud je výhled na celé údolí s městem a z oken pokojů je vidět celý Ještědský hřbet.Ubytování Liberec má k dispozici parkovací stání přímo před ubytovnou,pokud si budete přát není problém si jej pronajmout. Věříme, že naše ubytování Liberec se Vám bude líbit a budete spokojení.

Ubytování Liberec je Vaše cesta za odpočinkem

Vážení hosté, srdečně Vás zveme do našeho ubytování Liberec. V jeho nedalekém okolí se rozprostírá zelený lesy a vychutnáte si malebnou přírodu Jizerských hor. Ubytovna Liberec nabízí dvou až pětilůžkové pokoje. Můžete u nás prožít pěknou rodinnou rekreaci se zajímavými vycházkami do okolí po značených turistických stezkách. V zimě si přijdou všichni lyžaři na své. Pro náročnější lyžaře jsou v blízkosti (do 8km) lyžařské areály Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou a další.

Hamrštejn

Tato zřícenina hradu postaveného na skalním hřebenu Ovčí hory zvaném Zámecký kopec. Kolem hradu se rozkládá stejnojmenná přírodní rezervace.Hrad byl ze tří stran obklopen strmými svahy a obehnán dodnes částečně zachovalou zdí. Na obou koncích oválného opevněného prostoru se tyčily válcové věže. Větší z nich bývala na severovýchodní straně hradu. Sloužila jako věž obytná. Poslední nadzemní zbytek této věže o výšce asi 5 metrů je značně podkotlán. Menší věž pak pravděpodobně plnila funkci hlásky a pozorovatelny. Je dobře zachovalá a přístupná po schůdcích ve skále. Na plošině uvnitř opevněné části nebyly nalezeny žádné zbytky kamenných budov, předpokládá se tedy, že případné stavby zde byly dřevěné. Přístupová brána do hradu se spolu s částí zdi zřítila až roku 1882.

Ubytování liberec Vaše jistota kvalitního bydlení

Ubytování Liberec Vám nabízí přijemné pokoje a apartmány, které prošli rekonstrukci. Pokoje i apartmany jsou vybaveny televizi a bezdratovým připojením. Ubytování Liberec se muže stát Vaším přibytkem při pracovních jednaní konané v Liberci. Ubytování Liberec nabízíme za velmi příjemné ceny. Objednávat se mužete i online. Navštivte naše stranky popřípadě nás kontaktujte při jakýkoliv dotazech. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Ubytovaní Liberec

Naš portal Vám nabízí luxusní ubytování (Liberec). Naše nabídka je velmi cenově přijatelná Ubytovní Liberec je po celkové rekonstrukci, mužete se těšít krásy okolí. Naše apartmány jsou situované v klidném a tichém prostředí nedaleko centra města. Levné ubytování Liberec poskytujeme soukromým osobám i firmám pro své zaměstnance. K dispozici jsou 2 až 5-ti lůžkové pokoje. Každý pokoj je vybaven spacími místy, židlemi, stolem, skříněmi a uzamykatelnými schránkami. Každý pokoj je vybaven bezdratovým připojením WIFI. Dohodou lze dovybavit pokoje např. vlastní ledničkou nebo televizi.

Liberec

je statutární město na severu Čech. Má okolo 105 tisíc obyvatel a je pátým největším českým městem. Spolu se sousedním Jabloncem nad Nisou a okolními nejbližšími obcemi vytváří aglomeraci s přibližně 165 tisíci obyvateli. Liberec se nachází asi 91 km severo-severovýchodně od Prahy a zhruba 99 km severo-severozápadně od Hradce Králové. Původ jména města je stále nejasný, býval předmětem mnoha diskusí, často dokonce národnostně podbarvených. Celková rozloha města tak dnes činí 106,1 km². Z této rozlohy tvoří 37,5 % zemědělská půda, téměř polovina jí jsou louky a pastviny. Dvě třetiny nezemědělské půdy tvoří půda lesní.

Ubytovaní Liberec v centru města

Pokud jedete navšítívit krásy města Liberec a hledate levné ubytování určitě navštivte naší ubytovnu „ zahradní“. Ubytovaní liberecse stane přijemným místem, kam se po turistice vratite odpočinout.Ubytovaní Liberec se nachazí v centru města

Kostel svatého Antonína Velikého (Liberec)

Kostel svatého Antonína Velikého v Liberci je řimskokatolický goticky kostel jehož historie sahá až do roku 1579. Tento chrám ležící v Kostelní ulici v prostoru mezi náměstím Dr. Edvarda Beneše a Sokolovským náměstím je jednou z dominant města a je památkově chráněn. Ubytovaní Liberec Vám rádo poskytne informace o historii města.

Ubytovaní Liberec v centru města

Ubytovaní liberec na Vaše přání zajistí praní a žehlení prádla. Hotelová recepce má k dispozici sejf pro uložení cenností, dále pak drobnou nabídku drogistického zboží, alkoholických i nealkoholických nápojů, cukrovinek, slaného pečiva a tabákových výrobků. Ubytovaní Liberec Vás zvé do svých čistých, pohodlných a krásných pokojů.

Stará synagoga (Liberec)

Neorenesanční synagoga v Liberci, místními nazývána jako Stará, stávala severně od radnice a divadla. Její věž je vysoká 39metrů, byla nejvýše sahající věží ve městě a stavba samotná byla jednou z jeho dominant. Na jejím místě dnes stojí Liberecká knihovna, které se dnes říka Nová synagoga.

Ubytovaní Liberec luxusní apartmany

Ubytovaní liberec Vám nabízí přijemné ubytovaní v klidné lokalitě. Nabizíme krasné pokoje, přijemnou recepci a vynikající kuchyni. Nevahejte navštivte ubytovaní (Liberec)v krásném a klidném prostředí. Ubytování (Liberec) se těší na Vaši brzkou návštěvu!

Textilní průmysl

Tradičním průmyslem ve městě byl vždy textilní průmysl, zejména soukenictví a plátenictví. První soukeničtí mistři byli Urban Hoffmann a Christoph Kraus. Zpracovávali vlnu z ovčínů na redernských panstvích a od konce 16. století ji také dováželi z okolních panství. V letech 1579–80 zřídilo společenstvo soukeníků vlastní barvírnu a vrchnost nechala postavit valchhu. Díky tomu došlo ke zlepšení kvality sukna se kterým se začalo obchodovat na výročních trzích. K významnému rozvoji soukenictví došlo za Albrechta z Valdštejna v souvislosti s jeho postavením v čele armády. Objem vévodových objednávek nových uniforem byl značný, platil však údajně málo a vyžadoval krátké termíny dodávek. Proto byly lepším zdrojem příjmů soukeníků objednávky sukna od jeho důstojníků a úředníků.

 

Informace o

okolí

Aquapark Liberec
Vzdálenost 5 min
ZOO Liberec
Vzdálenost 5 min
Ještěd
Vzdálenost 5 min
Hokejová 1. liga
Vzdálenost 5 min